O nas

Zakład stomatologiczny UNIDENTAL założony w 1990 roku, był pierwszą czterostanowiskową, wielkopowierzchniową przychodnią stomatologiczną w Stargardzie z własnym laboratorium protetycznym, prowadzonym przez inicjatora przedsięwzięcia i pierwszego szefa firmy – Lecha Szumina. Oferował już wtedy szeroki zakres leczenia stomatologicznego i protetycznego z możliwością znieczulenia ogólnego, co trzydzieści lat temu było rewolucją w stomatologii, kojarzącej się w latach socjalizmu z bólem i cierpieniem.
W gabinetach zakładu leczonych było dziesiątki tysięcy pacjentów, a profesjonalną opiekę roztaczał nad nimi zespół uznanych do dziś w regionie, a praktykujących już samodzielnie lekarzy stomatologów i dentystów. Wielu z tych kilkudziesięciu kolegów lekarzy związało się z firmą na kilka lub kilkanaście lat, co przy stabilnej obsadzie kadrowej personelu pomocniczego – pomocy stomatologicznych, higienistek, pań rejestratorek – pozwoliło na stworzenie bardzo zgranego, solidarnego i odpowiedzialnego zespołu, a pracę czyniło przyjemnością. Kompetencja pracujących dla mieszkańców Stargardu i regionu lekarzy, empatia, wrażliwość i kompleksowość oraz przyjazna i rodzinna atmosfera przełożyła się na wysoki standard opieki stomatologicznej i przyświeca właścicielom zakładu po dziś dzień.
W 2013 roku firma przeniosła się do nowo wybudowanej siedziby przy ul. PRZEDWIOŚNIE 2, poprawiając komfort pacjentów oraz dbając o zniesienie wszelkich barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, także tych poruszających się na wózkach inwalidzkich, również samojezdnych o napędzie elektrycznym. Zakład dysponuje własnym ogrodzonym parkingiem, a lokalizacja poza zatłoczonym centrum miasta ułatwia pacjentom bezproblemowy dojazd. Na niemal 500-set metrach kwadratowych klimatyzowanej powierzchni usługowej znajdują się cztery gabinety stomatologiczne z pełną infrastrukturą, pracownia techniki dentystycznej oraz kooperujący gabinet fizjoterapeutyczny. Przez sześć dni w tygodniu zespół złożony z sześciu lekarzy, czterech pomocy stomatologicznych oraz higienistek, technika dentystycznego i dwóch rejestratorek gotowy jest nieść Państwu pomoc zarówno w przypadkach nagłych jak i kompleksowej realizacji projektów leczniczych. Od najprostszych zagadnień takich jak: porada, konsultacja, przegląd stomatologiczny, poprzez leczenie zachowawcze (wypełnienie kompozytowe, odbudowa zębów na włóknie szklanym), leczenie endodontyczne (kanałowe), leczenie protetyczne (korony porcelanowe, korony pełnoceramiczne, mosty porcelanowe, protezy zębowe akrylowe, szkieletowe, termoplastyczne-elastyczne), ekstrakcje zębów w znieczuleniu miejscowym oraz usunięcia w narkozie), a skończywszy na złożonych zabiegach chirurgii stomatologicznej takich jak operacyjne usunięcie zębów mądrości, resekcja wierzchołka korzenia, usunięcie torbieli, czy skomplikowanych przypadkach rekonstrukcji implanto-protetycznych i przebudowy narządu żucia.
BYLIŚMY, JESTEŚMY I BĘDZIEMY DLA PAŃSTWA.